Gösterilen sonuç sayısı: 8

Görünüm 9 24 36

Ağız ve Diş Sağlığı DNA Testi

Sağlığımızın ve bağışıklığımızın temelini diş etlerimiz ve ağız sağlığımız oluşturur. Ağız-diş sağlığı ve bağışıklık arasında sıkı bir bağlantı vardır. Ağızda oluşan herhangi bir iltihap kan yoluyla vücudumuzun diğer bölgelerine sıçrayabilir. Birçok kronik hastalıkta iyileşmeyen sonuçların nedeninin diş ve ağız sağlığındaki problemlerden kaynaklandığı bilinmektedir. Bu yüzden sağlıklı bir vücut için, en temel işlem ağız sağlığımızı korumaktır.

Beslenme DNA Testi

Kilo vermek ya da almak metabolizma genetik analiziyle artık daha kolay. Çünkü beslenme tarzı beden sağlığıyla doğrudan ilişkilidir. Her insanın beslenme tarzı kendine özgüdür, besin metabolizması da kişiye özel olmalıdır. Bu nedenle herkese verilen diyet programı çoğu zaman istenilen sonucu vermez. DNA’ nızı inceleyerek diyabet, obezite ve daha birçok beslenmeyle önlenebilecek metabolik hastalığa özel epigenetik ve epimetabolomik programlarla ileri seviye tedavi seçeneği sunuyoruz.

Gebelik DNA Testi

Bu test sağlıklı bir hamilelik ve anne-fetüs sağlığına önem veren anne adaylarına yapılır. Düşük riski bulunan, riskli bir hamilelik geçiren ya da bebeğini sağlıkla kucağına almak isteyen tüm anne adayları için bu testi öneriyoruz. Bir diğer amaç da sadece bireysel sağlık değil; aynı zamanda nesiller boyunca biyolojik dayanaklılığın oluşturulmasına da olanak sağlamaktır. Anne adayımızın yaşam tarzına önerilerde bulunarak, takviyelerle destekleyerek hamilelik sürecini en iyi şekilde geçirmesini sağlıyor ve bebeğin zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Genel Sağlık DNA Testi

Çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri olan kronik hastalık riskinizi öğrenmek ister misiniz? Fonksiyonel genomik analizler yardımıyla diyabet, kanser, felç, inme, ani kalp krizi, erken menopoz, Alzheimer gibi birçok hastalıkta tedbir almak mümkündür. Unutmayın, tedbir tedaviden daha ucuzdur! Aslında biz fonksiyonel genomik teknolojisini kullanarak genç-yaşlı herkese koruyucu bir hekimlik sistemi öneriyoruz. Lütfen, hasta olmadan sağlığımızın kıymetini bilelim.
DNA VARYANTLARINIZA GÖRE BELİRLEYECEĞİNİZ YAŞAM TARZI SİZİ DAHA SAĞLIKLI, MUTLU, HUZURLU VE DİNGİN BİR İNSAN HALİNE GETİRECEKTİR.

Güzellik DNA Testi

Her kadın güzel görünmek ister. Sağlıklı yaşlanmak ve hayat dolu bir yaşamı olmasını arzular. Yaşlanmanın gözle görülür etkilerini azaltmak ve cildinizin ihtiyaçlarını DNA’nıza başvurarak belirlemek en akılcı yollardan biridir. Cilt hassasiyeti, özellikle yaz dönemlerinde oluşan UV hassasiyeti, güneşlenmeden sonra oluşan lekeler, soluk cilt sorunu, yoğun iş temposundan kaynaklanan cilt problemleri ve saç dökülmeleri sık görülen cilt sorunlarından birkaçıdır. Gen varyantınıza göre güzellik, sağlık, wellness ve kozmetik konularında alacağınız danışmanlık amacınıza daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Hormon DNA Testi

Metabolizma, büyüme, gelişme ve üreme gibi birçok biyolojik olayları hormonlar kontrol eder. Vücudumuzda hormonlar düzenli olarak salgılanmazsa istenmeyen sonuçlara yol açar. Hormonal dengesizlik sonucu aşırı kıllanma, erken menopoz, tiroit problemleri, adet düzensizliği ve cinsel sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu olumsuz durumların nedeni DNA’nızda olabilir. Gen varyantlarınız incelendiğinde bu durumlara yatkınlık ve risk oranı tespit edilebilir. Sonuç raporuna göre size uygun stratejiler geliştiriyoruz.

Nörogenetik DNA Testi

Nörolojik hastalıkların yaklaşık %70’i genetik temellidir. Bu hastalıklara kesin tanı konulmasında genetik testlere başvurulur. Genetik danışmanlar, DNA analiziyle risk faktörlerini tanımlar ve tedaviye destek olmak için öneriler ortaya koyar. Son yıllarda yapılan kalıtsal çalışmalar sayesinde birçok hastalığın temelinde genetik mekanizmaların olduğu anlaşılmıştır. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin yanı sıra sosyal medya kullanımı da bir bağımlılıktır. Bazı insanlar bu bağımlılıklara diğer insanlara göre daha yatkındır. Bu bağımlılıkların sebepleri arasında sosyal, psikolojik ve en önemlisi genetik faktörler vardır. Bağımlılık testi, ilgili genleri analiz ederek bağımlılık durumunuz ve yatkınlığınız hakkında bilgiler sunarız.

Performans DNA Testi

Doğru stratejiler ile çok daha başarılı bir sporcu olabileceğinizi biliyor muydunuz? Güç, enerji ve dayanıklılığı etkileyen genler incelenerek sakatlanma riskiniz veya biyomekanik yatkınlıklarınız test edilebilir. Kas doku uyumu, egzersiz sırasındaki kan dolaşımı ve oksijen seviyesi gibi koşullar kontrol edilmelidir. Bu gibi koşullar özellikle spor tutkunları ve profesyoneller için daha çok önemlidir. Gen varyantlarınıza göre hem sizin için en uygun antrenman seçimini belirliyor hem de potansiyelinizi en üst seviyeye çıkarabilmek amacıyla önerilerde bulunuyoruz. Amatör, profesyonel veya olimpiyatlara hazırlanan elit sporcular için giderek daha önemli hale gelen DNA analizleri sizi madalyaya bir adım daha yaklaştırır.