BigenX, Genetik Altyapınıza Uygun 8 farklı genetik çözümü sunar:

BigenX Sağlık kronik hastalıkları ve hastalık risklerini ölçerken; BigenX Ağız ve Diş Sağlığı ağız sağlığınızı, BigenX Beslenme metabolizma ve sağlıklı beslenme; BigenX Nörogenetik zihinsel bozukluğu, BigenX Hormon kadınlar ve prostat kanseri öyküsü olan erkeklerin östrojen metabolizmasını; BigenX Güzellik cilt sağlığı ve yaşlanmayı, BigenX Performans güç ve dayanaklılığı, BigenX Gebelik ise anne adayı ve fetüs sağlığını ölçmeyi hedefler.

Genel sağlığınızla ilgili genleri analiz ederek potansiyel hastalıklara yatkınlığınızı veya hastalığınıza sebep olan gen varyantları hakkında bilgi verir. Bu bilgileri kullanarak uygun beslenme ve yaşam tarzı önerileri sunan genetik testtir.

Sağlığını korumak ve sağlıklı uzun bir ömür yaşamak isteyenler. Bir hastalığı olup tedavisini desteklemek ve hastalık etkilerini azaltmak isteyen herkes yaptırabilir.

Kemik erimesi, kanser, kalp-damar hastalıkları, nöral tüp defekti (embriyonik dönemde nöral tüpte açıklık olma durumu) ve diyabet başta olmak üzere diğer hastalıkları tespit eder.

Besin metabolizmanız, egzersiz seviyeniz ve yatkınlıklarınıza göre yaşamınızı şekillendirebilirsiniz. Kronik hastalık tedavi yönetimi, beslenme danışmanlığı ve genel sağlık tavsiyeleri ile sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

Kolestrol metabolizması, laktoz-kafein ve tuz gibi gıda alım hassasiyeti, kemik sağlığı, metilaston, iltihap, oksidatif stres, insülin direnci, bağırsak sağlığı ve vitamin metabolizmasıyla ilgili genetik bilgilerine ulaşılır.

Genel sağlık durumunuzu ve yatkınlığınızı öğrenmek test sonrası genetik danışman önerilerini hayatınıza geçirip sağlıklı yaşam sürmek için yaptırmalısınız.

Metabolizma, yağ ve karbonhidrat emilimi ve depolanmasını etkileyen çeşitli gen varyasyonlarını test ederek kişiye özel beslenme şekli tanımlanır.

Sağlıklı kilo vermek isteyen, besin metabolizmasını iyileştirmek isteyen herkes yaptırabilir.

Emilim ve metabolizma, enerji homeostazı, karbonhidrat duyarlılığı, yağ metabolizması, obezite ve tokluk, metabolizma ve beslenme davranışının düzenlenmesi, enerji giriş düzeni, egzersiz duyarlılığı, sirkadiyen ritimler, yağ deposu, iltihap varyasyonuna bakılır.

Kişinin genetik sonuçlarına göre kişiselleştirilmiş doğru beslenme şekli (düşük karbonhidratlı beslenme, az yağlı beslenme ve akdeniz tarzı beslenme) ve planlamalarına ulaşırsınız.

BigenX Sağlık testi genel sağlık durumunuzu test ederken BigenX Beslenme sadece beslenme biçiminin genlerinizi nasıl etkilediğini ve metabolizmanızın çalışma şeklini tanımlar.

Genel sağlık durumunuzu ve yatkınlığınızı öğrenmek test sonrası genetik danışman önerilerini hayatınıza geçirip sağlıklı yaşam sürmek için yaptırmalısınız.

Genlerinize uygun ideal kilo almak ya da vermek, ihtiyacınızın olduğu besinleri doğru miktarda almak, besinlerin işlenmesi ve verimini öğrenip iyileştirmek için BigenX Beslenme testini yaptırabilirsiniz.

Zihin sağlığını etkileyen 30 gen analiz edilerek zihin sağlığınız ve zihinsel sağlık bozukluğunun sebebini veya risk altında olma durumu incelenir.

Zihin sağlık problemleri olan, zihin sağlığını önemseyen herkes yaptırabilir.

Nörodejeneretif bozuklukları, duygu durum bozuklukları ve bağımlılık davranışlarını inceler.

Alzheimer riski; depresif bozukluk, bipolar bozukluk, anksiyete bozukluğu ve travma sonrası stres bozukluklarını; alkol, nikotin, bağımlılık riski; yeme bozukluğu ve risk alma (adrenalin) davranışları hakkında bilgilere ulaşılır.

Zihinsel sağlığınızın test edilmesi olası hastalık teşhisi için erkenden önlem almanızı, şikayetlerinizin kaynağını tespit edip doğrudan çözüme ulaşmanızı ve genetik yatkınlığınıza göre bir hayat planlamanızı sağlar.

Meme kanseri oluşumunda östrojen hormonunun önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir bu nedenle östrojenin vücutta işlenmesi ve bu işlemin verimli olması üzerinde etkili olan 11 gen varyantı incelenir.

Ailesinde meme, yumurtalık, kolon veya prostat kanseri öyküsü olan erkek ve kadınlar. Tüp bebek tedavisi düşünen ve östrojen reseptörü pozitif meme kanseri teşhisi konan kadınlar. Endometriozis (çikolata kisti), adet öncesi sendrom ve uterus fibroid tümörleri gibi östrojen baskın durumlardaki kadınlar, oral kontraseptif, hormon replasman tedavisi veya biyo-özdeş hormon takviyesi düşünen kadınların yaptırmalarında fayda vardır.

Östrojen biyosentezi ve metabolizmasını, faz I (toksik maddeden arınma) ve faz II detoksifikasyon, oksidatif stres düzeyini inceler.

Tanımlanmış herhangi bir varyantın etki düzeyi belirlenir. Östrojen metabolizması üzerindeki etkiler hakkındaki bilgilere ulaşılır. Hormon replasman tedavisi, oral kontraseptifler(doğum kontrol hapı),biyoidentikal takviye ve tüp bebekle ilgili risk faktörlerinin belirlenmesiyle risk altındaki hastalar için müdahale stratejileri geliştirilir.

Östrojen metabolizmasını iyileştirmek için bu testi yaptırabilir uygun beslenme, hormon takviyesi ve yaşam tarzı önerilerini alabilirsiniz.

Anne adaylarına özel genetik testtir. Anne ve fetüs sağlığını etkileyen ya da etkileyebilecek olan risk faktörlerini tespit etmek ve bu faktörlerin işleyişini incelemek için geliştirilmiş bir testtir.

Hamileliğinde düşük gibi risk olan kadınlar, herhangi bir riski olmasa bile sağlıklı bir hamilelik geçirmek ve sağlıklı bebek dünyaya getirmek isteyen kadınlar.

Lipid metabolizması, İltihap, Detoksifikasyon 1 ve 2, Metilasyon, Hücre sinyali, Monoamin oksidaz metabolizması, Nörotrofik yol, Progestron metabolizması, Melatonin metabolizması,
İnsülin duyarlılığı-salgılanması ve metabolizması, D vitamini gereksinimlerindeki ilgili genler incelenir.

Genetik testten elde edilen verilerle anne sağlığını en üst seviyeye ulaştırmak için gerekli beslenme, takviye ve yaşam tarzı önerileri sunar. Doğum öncesinden, gebe kalmaya ve hatta bebeğin yetişkinliğine kadar geçen zamanda hem sağlıklı nesiller dünyaya gelmesini hem de sağlıklı gebelik geçirilmesini amaçlar.

Hamileliğinizi sağlıklı geçirmek ve sağlıklı bebek dünyaya getirmek için bu testti yaptırmalısınız. Hamileliğinizi riske atabilecek durumlar var mı, varsa bunların neler olduğunu öğrenmek, bebeğinizin gelişimini iyi yönde etkileyecek kişiye özel takviyeler ve besleneme önerileri alırsınız.

Cilt sağlığı ve yaşlanma ile ilgili olan 17 gen varyantını inceleyen genetik testtir.

Cilt problemleri olan kişiler, cilt genetiğine göre bakım ve tedavi uygulamak isteyenler, yaşlanma belirtilerini iyileştirmek isteyenler ve cildinin ihtiyaçlarını belirleyip daha genç görünmek isteyenler.

Sertlik- esneklik, Güneş Hassasiyeti ve Pigmentasyon, Güneş hasarı, koruma ve onarım, Oksidatif stresten koruma, Detoksifikasyon, Cilt Duyarlılığı, İltihapla ilgili genlere bakılır.

Güneş ve UV ışınlarına hassasiyeti, Kolajen oluşumu ve miktarı, cilt doku sıklığı, iltihaptan ve oksidatif stresten korunmayı sağlayıp sağlamadığı hakkında bilgiler verir.

Kolajen metabolizmasını düzenler. Genetik yapınıza göre beslenme, gıda takviyeleri ve dermakozmetik öneriler vererek sağlıklı ve genç görünen cilde sahip olmanızı sağlar.

Cilt sağlığınızı etkileyen risk faktörlerini bilmek ve uygun tedavi almak, Cildinizi tanımak ve cildinize uygun ürünler kullanmak için BigenX Güzellik testini yaptırmalısınız.

Ağız sağlık durumunuz, hangi periodontal hastalıklara yatkın olduğunuz ve bu yatkınlığın genel sağlığınızı nasıl etkileyeceğini değerlendiren test tipidir.

Ağız sağlığını düşünen herkes özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanlar veya periodontal hastalığa sahip olanlar.

Doğuştan gelen bağışıklık sistemi, inflamasyon ve edinilmiş bağışıklık, yüksek şeker tüketimiyle ilgi 16 gen varyantını inceler.

İltihaplanma, edinilmiş bağışıllık, bakteriyel patojenlere yanıt verme yeteneği ve periodontal hastalıklar hakkında bilgiler verir. Ağız sağlığınız diğer hastalıklarınız hakkında da bilgiler verir.

Ağız sağlığı, kardiyovasküler hastalık, otoimmün hastalık, kanser, diyabet hatta bilişsel gerileme gibi hastalıkların gelişmesiyle bağlantılıdır.

Ağız sağlığınızla bağlantılı hastalıkların teşhisi ve tedavisini kişiselleştirerek uygun beslenme, nutrasotik ve yaşam tarzı önerileri sunarak genetik zayıflıklarınızı dengelemeyi hedefler.

Ağız sağlığı genel vücut sağlığınızla doğru orantılıdır. BigenX Ağız ve Diş testiyle ağız sağlığınızı genlerinize uygun nutrasötik yöntemlerle dengeleyin.

Atletik kondisyon ve performans belirteçleriyle ilgili 22 gen varyantını inceler. Genetik potansiyelinize göre antrenman stratejileri belirlenir.

Potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak isteyen amatör ve profesyonel sporcular.

Güç ve dayanıklılık potansiyeli, kas lif tipi ve kemik bileşimi, yumuşak doku ve kemik oluşumu, egzersiz sırasındaki metabolizma, enerji ve yakıt üretimi, kan akışı: tansiyon ve oksijenasyon gibi önemli biyolojik alanları etkileyen gen varyantları incelenir.

Tanımlanmış herhangi bir varyantın etki düzeyi, spor performansının yaralanma ve iyileşme durumu üzerinde etkisi gibi fizyolojik faktörler hakkında bilgilere ulaşılır.

Genlerinize göre yaşam tarzınızı düzenler performansınızı arttırır ve potansiyelinizi keşfedersiniz.

Ağız sağlığı genel vücut sağlığınızla doğru orantılıdır. BigenX Ağız ve Diş testiyle ağız sağlığınızı genlerinize uygun nutrasötik yöntemlerle dengeleyin.